• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

1/12/2017

Virtytet e sherebeles dhe te qepes

Nese ndodh rastesisht qe ju te beheni pre e nje pickimi te nje insekti ,dhe po kerkoni qe  te shmangni  enjtjen ( fryrjen) dhe te largoni dhimbjen ,ferkoni dy deri ne tre gjethe sherebele ne vendin e pickimit.
Nese ju pickon nje grerez,kalojme ne zonen e pickuar nje qepe te fresket te prere ne dysh,edhe ne kete rast do te evitoni te enjturen dhe kruarjet .
Mbas disa minutash shplajeni me uje te vaket .

Tags:

0 Responses to “Virtytet e sherebeles dhe te qepes ”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians