• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

1/13/2017

Si te smaltojme antibiotiket

Nese kete dimer kemi pasur nje te ftohur te rende ,dhe na eshte dashur qe te kurohemi me antibiotike do te jete shume e rendesishme qe te rivitalizojme organizmin tone .
 Kete gje mund ta bejme duke konsumuar cdo mengjes esell, per rreth nje muaj  maja birre te shkrire ne nje gote uje te vaket .
Ose ne te kundert duhet  konsumuar  kos i bardhe, qe fale fermenteve latike do te ndihmoje floren tone bakteriale , te dobesuar tashme nga antibiotiket.


Tags:

0 Responses to “Si te smaltojme antibiotiket”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians