• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

11/10/2016

Mund te ndihmoni problemin e acnes me keto receta te thjeshta popullore

1 - Ne nje ene me uje te ftohte shtoni pak esence nga uthulla e molles ,dhe me pas me ndihmen e nje peshqiri mbuloni koken dhe thithni avujte qe vijne nga ena

2 - Nje tjeter menyre shume e thjeshte eshte perdorimi i perditshem  i 30 miligrameve te zinkut  i cili perdoret per te lyer fytyren qe te ndihmoje  reduktimin e acnes per shkak te efekteshmerise qe ai ka  ne hormonet e trupit ,mund te jete krem ,pomade apo shplares .

3 - Nje tjeter menyre e thjeshte dhe shume e rekomandueshme ne keto raste eshte dhe zierja e dy gotave uje i perziere me nje luge gjelle, gjethe borziloku te grire  te thate , i cili pasi vlon lehet te ftohet per 15 minuta  kullohet dhe me te lahet fytyra 2 here ne dite .

4 - Merrni nje gjysem luge caji me kanelle perzieni ate me mjalte ,ne menyre qe te krijoni nje paste .,Dhe pa e kursyer vendoseni ate mbi fytyre ,lereni te veproje per rreth 20 minuta me pas shplajeni me uje te fresket e te bollshem

Tags:

0 Responses to “Mund te ndihmoni problemin e acnes me keto receta te thjeshta popullore”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians