• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

9/17/2015

Kajsia

Kajsia (Rosacee Prunoide. )

                                    
Permban potassio dhe karotene ne doza shume te larta si ne asnje frut tjeter; fosfor,kalcium,vitamina A,B,C,PP, glucide dhe fibra ushqimore . Zhvillon nje veprim mbrojtes dhe riparues te lekures si dhe permireson shikimin .permban sorbitol dhe ka nje efekt te lehte laksativ; 100 g Kajsia ofron rreth 28 kalori .Ato jane pra te perkryera ne dietat hipokalorike.

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians