• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

9/17/2015

Ananas

Ananas sativus. 
                                       
 Permban sheqer, vitamine A te grupit B dhe C , potasio, kalcium,Fosfor,hekur,zink, magnez.substanca e saje me e cmuar eshte bromelina, nje enzime kjo e njejte kjo me pepsinen e cila lehteson tretjen e proteinave.Ka veti diuretike ,dizintoksikuese .Ananasi nuk keshillohet per femrat me qumesht gjiri sepse mund te trasmetoje alergji tek Femija me gji

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians