• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

6/28/2015

Vitamina C ( acidi ascorbik ):

Sherben kryesisht per te luftuar e parandaluar semundje te traktit respirator ,infeksionet,alergjite,artritin,si dhe ngadalson plakjen .Nder te tjera ndihmon ne parandalimin e gjakosjes se xhinxhivave te dhembeve .Ate kryesisht mund ta gjejme tek perimet e frutat e fresketa si agrumet,kiwi, domatet ,e specat .Eshte e nevojshme te hahen perime e fruta te fresketa ,e te gjalla , te ziera e pjekura pak.

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians