• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

5/11/2015

Orizi : kundra hipertensionit

Orizi si kure e mjekim popullor


Orizi  ( Oryza sativa) eshte nje ushqim dhe kure perfekte popullore kundra hipertensionit ,ekuilibron te gjithe sistemin e tretjes si dhe qeteson sistemin nervor .Suprat me oriz jane ideale gjate periudhes kur jeni te semure ,ne rastet e temperaturave ,per ulcerat ,kolitin ,si dhe per guret ne veshka .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians