• I keshillueshem ne rastet e anemise

 • Qipro

 • Snowalker

  per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

 • Howling

  Qumeshti i gjirit ben mrekullira

 • Sunbathing

  Bollguri

4/01/2015

Limoni kundra rrudhave te lekures

Po ju ofrojme tre receta te thjeshta nga perdorimi i limonit kundra rrudhave te fytyres 


 • Ne mbremje te aplikohet mbi fytyre te pastruar ,ndonje pike nga vaji i ullirit i perziere me ndonje pike leng limoni.Te masazhohet deri sa te perthahet  komplet .
 • Menyra e dyte eshte ajo e pergatitjes se nje maske anti rudhe ,duke perziere 1 luge prej vajit te jojobas me nje te verdhe veze ,si dhe ne te shtohet lengu i nje limoni .Aplikohet mbi fytyre duke e masazhuar dhe duke e lene te veproje per 20minuta ; me pas shplahet me uje te ftohte
 • Hidhni lengun e dy limonave ne nje gote me uje te ngrohte ,dhe me kete lozion te krijuar lagni pjesen e rrudhave duke e ferkuar pak .Kjo procedure perseritet ne mengjes e ne mbremje .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians