• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

12/10/2014

Kura e mjekime popullore kundra kolles

Kura e mjekime popullore kundra kolles

1- Perzieni se bashku piper djeges ,dy luge kafeje leng limoni  si dhe dy luge kafeje mjalte .Se bashku keto substanca jane nje mjekim popullor i efekteshem kundra kolles


2- Vendosni te zieje ne pak zjarr nje gjysem litri qumesht dhe brenda ne te hidhni 6 kokrra hurma arabie te cara .Pihet 3 filxhana ne dite .Kjo eshte nje kure vecanerisht per te lehtesuar kollen e thate .

3- Kundra  kolles eshte shume i  nevojeshem lengu i qepes ,i cili perftohet nga prerja e nje qepe te madhe te grire shume imet .Lengun e vendosim ne nje ene te vogel duke i shtuar nje luge kafeje sheqer ,dhe e leme per 12 ore .Lengun e perftuar mund ta pime tre ose kater here ne dite. 


Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians