• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

11/07/2014

Perzierje e kakaos me kripen,recete e shpejte per nje lekure te re

Pastrim  thelle ose siperfaqesor i lekures 

Merrni kakao, kripë dhe sode buke në pjesë të barabarta (mund të jetë mirë një lugë çaji), përzini mirë ne menyre te  thatë ashtu sic jane , dhe pastaj ngadalë shtoni vaj sipas  shijes suaj pershembull si vaji i   (bajames ose vaji i jojoba)  përziejeni mirë ne menyre qe te krijohet nje mase kompakte e lengeshme dhe homogjene .

Aplikojeni kete mase mbi lekure  të lagur . Natyrisht mund te shtohet me shume vaj nese masa eshte e thate .   Sipas nevojave gjithashtu mund te shtohet ose pakesohet sasia e kripes ,kjo per te bere nje pastrim me te thelle ose siperfaqesor te lekures 

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians