• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

10/12/2014

Pse duhet pire borziloku ?

Borziloku ,bime tradicionalisht e perdorur per te favorizuar funksionin digestiv (tretjes) .


Fale principeve aktive te natyrshme,borziloku zhvillon nje aksion shume te mire te dranazhimit te lengjeve trupore ,si dhe kontribon ne mirqenien e rrugeve urinare .
Nje antioksidant shume i mire .

Me prejardhje nga India e Afrika ,borziloku mberrin ne Evrope tashme prej shekujsh ,dhe eshte ne menyre te gjere i kultivuar ne te gjithe boten 

Si mund ta perdorim?

Pergatitet ne formen e nje infuzi ku borziloku duhet te jete i thate  :Ziejme nje filxhan uje dhe ne te shtohet 1 luge kafeje nga kjo bime ,duke e lene te kulloje per 5-6 minuta  ,dhe me pas te pihet .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians