• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

10/08/2014

Lulja e basanit :Pengon zhvillimin e mikrobeve,e djegieve,qeteson tensionin nervor

Bima eshte shume e dobishme, sepse 

pengon zhvillimin dhe rritjen e mikrobeve

 (antiseptike), ne plage,pucrra dhe djegie;
ne keto raste keshillohet vaji i 

Lule basanit, per perdorim te jashtem.

Bima e perdorur si caj ka efekte ne

 proceset metabolike, ne semundjet e

 traktit tretes, te melcise, temthit, ne 

pagjumesi dhe ne semundje te

 veshkave.Pengon zhvillimin e 


mikrobeve,e djegjeve ne 

pergjithesi.eshte e perdorshme per problemet e melcise ,se

 temthit e tretjes,pagjumesise si dhe qeteson tensionin nervor

gjithashtu perdoret dhe per veshkat


Pergatitja:

Bima zihet ne nje ene e me pas lihet te kullohet per10minuta 


Perdorimi:Pergatitja & Perdorimi:

Pihen 2 x 1 gota caji ne dite.

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians