• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

8/04/2014

Vezet :kur lekura jone eshte e djegur nga dielli

Vezet ushqim shume i perdorshem ,por kete rradhe do ti perdorim per ti aplikuar ne vendet e djegura nga rrezet e diellit . Hiqjani te kuqen  mbani vetem te bardhen e vezes e cila vendoset mbi lekure duke pritur qe te thahet, deri sa te shohim se lekura behet e thate e terhiqet .Me pas shplahuni me uje te vaket ,dhe keshtu do te shikoni qe lekura do te behet me e bute ,si dhe efekti i djegjes do te pakesohet. 

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians