• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

8/03/2014

Portokalli është një aleat i vlefshëm për humbje peshe


Portokalli  është një aleat i vlefshëm për humbje peshe. Një studim tregoi se molekulat në frutat e portokallit  duket se  shpejtesojne metabolizmin tuaj dhe  paksojne oreksin.Portokalli  redukton  nivelet e insulinës, e cila sipas studimeve  të fundit favorizon humbjen e peshes .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians