• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

8/17/2014

Pije te embla ne femijeri ,zemer ne rrezik si i rritur


Femijet qe konsumojne nivele te larta pijesh te embla si  dhe karbohidrate , kane nje rrezik me te madh te preken nga semundjet e zemres kur ata do te jene ne moshe te rritur. Femijet qe pine nje ose me teper pije te embla ne dite kane arterie me te holla mbas syve ,eshte ky nje faktor qe shoqerohet me rrezikun e semundjeve kardiake si dhe presionit te larte .

Tags:

0 Responses to “Pije te embla ne femijeri ,zemer ne rrezik si i rritur”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians