• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

8/03/2014

Patatja e embel kundra yndyres e stresit

Patatet e ëmbla janë burimi më i mirë  i nje diete  antioksidante me beta-carotene, një perberes që lufton stresin oxidues dhe inflamacionin të lidhur me një rritje yndyre ne ruajtje . Edhe lakra dhe karrota janë burime të mirë të beta-carotines.

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians