• I keshillueshem ne rastet e anemise

 • Qipro

 • Snowalker

  per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

 • Howling

  Qumeshti i gjirit ben mrekullira

 • Sunbathing

  Bollguri

8/26/2014

Maske dhe kure popullore per renien e flokeve e bere ne kushtet e shtepise

Maske dhe kure popullore per renien e flokeve e bere ne kushtet e shtepise ,nje perzierje e mjaltit me vajin e ullirit rezulton shume si  e efekteshme  duke u perdorur nje here ne jave .

Pergatitja • Marrim 70gram vaj ulliri  te cilim e hedhim ne nje ene pasi e kemi nxehur 
 • shtojme nje luge kafeje mjalte dhe e perziejme mire ,ne te sipas deshires mund te shtojme dhe pak kanelle
 • e tere masa e krijuar lihet te ftohet ,dhe me pas aplikohet mbi floke duke filluar nga rrenja ,e leme te veproje per 15-20 minuta e me pas i shplajme me uje te vaket e te bollshem 
 • kjo kure sigurisht per te pasur nje efektivitet te dukshem  duhet te perdoret per nje kohe mesatarisht te gjate ,deri sa te ndjehet permiresimi ne to .
Perdoret si per femrat ashtu dhe per meshkujt .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians