• I keshillueshem ne rastet e anemise

 • Qipro

 • Snowalker

  per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

 • Howling

  Qumeshti i gjirit ben mrekullira

 • Sunbathing

  Bollguri

8/02/2014

Cokollata per kujdesin e lekures dhe fytyres


Cokollata nuk eshte mbase nje aleat i mire per linjat ,por ne fakt per kujdesin e lekures mund te jete shume i perdorshem .
Hidheni cokollaten ne nje ene me uje te vluar dhe afrojeni per disa minuta afer fytyres ,duke e mbuluar koken me nje peshqir ,njesoj sikur te benit nje avull per sistemin e frymemarrjes: ne kete menyre do te hapen poret e fytyres ne menyre natyrale .
 • Shkrini ne nje ene me uje nje cope cokollate me permbajtje ne vetvete te cokollates rreth 80%.
 • Pa u djegur me kujdes merreni cokollaten dhe me te shtrijeni mbi fytyre .
 • Shplani fytyren mbas 5 minutash me uje te fresket e te bodhshem .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians