• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

8/02/2014

Argjila e bardhë e kuqe dhe Jeshilja elementet mbështetes per lekuren

Argjila është një nga elementet mbështetes me te  medhenj, kur është fjala për kujdesin e bukurise. Por a e dini se jo të gjitha argjilat janë të njëjta? Dhe secila prej tyre  është e përshtatshme për lloje të veçanta e  të ndryshme  lëkurës. 

Argjila e bardhë dhe llojet e tjera të argjilave delikate janë perfekte për lekurat e ndjeshme dhe qe irritohen lehtë . 
Jeshilja, , është e mirë për ata qe vuajne nga puçrrat ne fytyre(acnet).  
Ndërsa argjila rozë ose e kuqe  është menduar për ata që kanë një lëkurë të fytyrës te shuar dhe pak te shndriteshme  dhe  me kete lloj argjile ajo do te rivitalizohet.

Tags:

0 Responses to “Argjila e bardhë e kuqe dhe Jeshilja elementet mbështetes per lekuren”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians