• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

6/03/2014

Antiflamatoret natyrale dhe TISANA

BIME DHE PEME ANTI INFLAMATORE

 Kundra inflamatoret natyrale jane kurat me te mira kunder inflamacionit ne kushtet e shtepise ,pa efekte anesore sic mund te jene ato farmakologjike .Bimet mjeksore dhe ato antiflamatore lejojne invertimin e procesit te pezmatimit,duke kuruar shendetin tend .Bimet mjeksore sic eshte trumza ,rigoni,hithra,te cilat mund ti pergatisim si cajra dhe     tisana     (perzierje erbash te ndryshme e pergatitur ne forme caji,) jane alternativa shume te mira natyrale .Nje nder bimet mjeksore qe ndihmon ne reduktimin e inflamacionit eshte dhe kamomila
 keshtu pra sna mbetet gje tjeter te themi ,konsumoni TISANA

TISANA perzierje erbash te ndryshme e pergatitur ne forme caji,

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians