• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

4/23/2014

Kure shtepie me kanelle e mjalte per kolesterolin

Mjalti dhe kanella,  nuk është e çuditshme aspak te thuhet se  mbi të gjitha ajo mund të jetë e mirë kundër "hypercholesterolemise" (kolesterolit te tepert).


Kanella është një bime ose peme shume e mire 
kundër kolesterolit : ajo shmang  karbohidratet qe te  shndërrohen në acide yndyrore , zvogëlon formimin e triglicerideve dhe gjithashtu përmirëson qarkullimin e gjakut . Për këtë arsye , nuk është e pazakontë që kanella si ilaç  shtëpie bashke me mjaltin për kolesterolin të japë rezultate të mira .

përbërësit:

Një gotë uji
Një lugë gjelle mjaltë
Një lugë çaji kanellë

Përgatitja :

Për të përgatitur këtë ilaç kundër kolesterolit ,duhet vetëm të ngrohni nje gotë ujë pa e  vluar. Pastaj shtoni mjaltë dhe kanellë . Perzieni  gjithçka mirë deri  dhe pijeni me stomak bosh dhe para se te flini ne darke.

Gjithashtu kjo recete eshte e mirë për dhimbjet e artritit si dhe për të humbur peshën .

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians