• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

2/02/2014

Nje filxhan kafe kunder "ICTUSIT"

Nje ose dy filxhana kafe ne dite reduktojne ne 25% rrezikun e ictusit ( ictus eshte nje demtim cerebral kur fluksi i gjakut i drejtuar ne tru nderpritet papritur per mbydhjen ose demtimin e nje arterje,ose ndryshe eshte nje demostrim i papritur i nje fakti patologjik i ngjashem me qarkullimin e gjakut ),sipas nje studimi te insitutit kombetar suedez te quajtur " karolinska"anti oksidantet e kafese ndihmojne qarkullimin e gjakut dhe reduktojne oksidimin e qelizave te eneve te gjakut si pershembull arterjet

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians