• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

1/16/2014

Trajtim per kembet me perberes natyral

Procedura:
shkrihen në 'pak ujë të nxehtë disa pika vaj esencial të freskët ose qetësues (livando, sherebele, rozmarinë), fusni perzierjen  në një tas dhe lejini këmbët tuaja  brenda për 5-10 minuta. Me pas është e nevojshme  të merrni një gur shtufi dhe te ferkoni pjesën e ashper  të këmbëve. Për zonat më pak të ashpra do te ishte e  mjaftueshme dhe nje krem  trupi. Pas ferkimit me gure shtufi dhe heqjes se  lëkurës se ashper,mund  te perdorni nje krem idratues per zbutjen e pjeses se skuqur nga ferkimi me gurin Përhapja e kremit është shumë e rëndësishme, ne te gjithe siperfaqen ndryshe pas disa ditëve lëkura do të jetë edhe më e ashper. 

Tags:

0 Responses to “Trajtim per kembet me perberes natyral”

Posta un commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians