• I keshillueshem ne rastet e anemise

  • Qipro

  • Snowalker

    per-shendetin-e-lekures-se-fytyres-tuaj

  • Howling

    Qumeshti i gjirit ben mrekullira

  • Sunbathing

    Bollguri

1/16/2014

Maske per trupin me sheqer dhe mjalte

Përbërësit: 

-1 Lugë çaji sheqer 

-2 Lugë mjaltë 

-3 Lugë vaj ulliri ose bajame ëmbël 


Përgatitja: 

perzijeni  sheqerin  dhe vajin bashke , pastaj shtoni mjaltën  dhe trazojini mirë. 

Të gjithe perziersit e trupit duhet të zbatohet me një masazh të butë pas dushit ,  me lekure te lagësht, pastaj shperlahet me uje te ngrohte  me ujë të ngrohtë. 

Tags:

Regjistrohu

Regjistrohu per te rejat e fundit nepermjet email

© 2013 Kura popullore. All rights reserved.
Designed by SpicyTricks - Shared by Namcolians